BlogSosyalTeknoloji

Antarktika’daki Ölü Şehirler

Herkesin bildiği gibi, Dünya’nın bilinmeyen derinlikleri, esrarengiz gizemleriyle her zaman ve her kesimden araştırmacı ve bilim insanını kendine çekmiştir. Dolayısıyla, Dünya’nın en bilinmeyen ve en az araştırılan bölgelerinden biri de Güney Kutbu – Antarktika olarak kabul edilir. Bu kıtada yapılan araştırma ve keşifler geride daha da fazla soru işareti bırakıyor. Ama tamamen sonsuz buzla kaplı bir bölgede bilinmeyen ve keşfedilmemiş ne olabilir ki?

Bazı genel bilgiler ile başlayalım. Dünyanın altıncı kıtasının yüzeyi %99’dan fazla buzla kaplıdır. Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar, buz örtüsünün en büyük kalınlığının yaklaşık 4,5 kilometre olduğunu göstermiştir. Ortalama ise yaklaşık 1,7 kilometredir. Tüm buzun toplam hacminin 23-25 milyon kilometreküp arasında değiştiği söylenmektedir.

Bölge haklı olarak Dünya’nın soğuk kutbu olarak adlandırılabilir. Permafrost yüzeyinde, havanın düşük sıcaklık göstergeleri kaydedilir. Kış döneminde (Haziran-Ağustos) bu ortalama eksi 70 santigrat derecedir ve yaz mevsiminde (Aralık-Şubat) ortalama eksi 40 dereceye kadar yükselir.

Antarktika’da hiç kara memelisi yoktur. Daimi sakinleri fok balıkları, penguenler ve bazı kuş türleridir.

İlginçtir ki bu kıta, güneş sistemimizin gezegenlerinden biri olan Mars’tan daha fazla sır ve gizemle doludur. Ve daha fazla oksijen olması dışında Mars’tan çok da farklı değil. Ve yüzeylerindeki sıcaklık neredeyse aynıdır. Sıfırın altında 90 dereceyle Vostok istasyonunun 21 Temmuz 1983’te meteorolojik gözlem tarihi boyunca Dünya’daki en düşük sıcaklığı kaydettiği bilinmektedir. Sonsuz buz yüzeyinin gerçek fotoğrafları bile Mars’ınkinden çok daha azdır.

Bellingshausen ve Lazarev komutasındaki Rus denizcilerin Antarktika’yı keşfetmelerinden bu yana (27 Ocak 1820), Antarktika hakkındaki bilgilerin sadece bir kısmı öğrenilmiştir. Bilim insanları ve araştırmacılar, devasa kalınlıktaki buzun altında ne saklı olduğunu bilmiyorlar. Kıtanın yüzeyi bile tam olarak anlaşılamamıştır.

Son on yılda, anakaradaki buzun altında bir tünel ağı ile birbirine bağlanan sıcak akıntılara sahip göllerin keşfedildiğini belirtmek gerekir. Çeşitli kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu geçitler oldukça geniş ve yerin yaklaşık 4 kilometre derinliğinde bulunuyor. Uzmanlara göre, bu geçitler aracılığıyla dünyamızın başka yerlerine ulaşmak bile mümkün.

Keşfedilmemiş toprakları araştırmak üzere 16 Haziran 1938’de, Alfred Ritscher komutasında üç gemi ve uçak gemisi Manfred von Richthofen’den oluşan bir araştırma ekibi Antarktika’ya gönderildi. O yılın 14 Ekim’inde “piramitli bir dağ vadisinde” ölü bir şehir keşfettiler. Bilim insanları bu bölgede eski yazıtlar içeren garip anıtlara, alışılmadık su altı koridorlarına ve duvarlarında desenler bulunan tünellere ve ünlü Paskalya adasındaki idolleri çok andıran heykellere rastladılar. Keşif ekibi gördükleri her şeyi dikkatle kameraya kaydetti.

Görseller temsili olarak bilgisayar ortamında çizilmiştir. Bölgeden kayda alınan görüntüler değildir.

Sonsuz buzun derinliklerindeki bu çalışmayı sürdürmek için 11 Ekim 1938’de Adolf Hitler’in emriyle Antarktika bölgesine beş denizaltı daha gönderildi. Bunlardan biri Kasım ayı başlarında UA – 4 kuyruk numarasıyla, yaklaşık 800 metre uzunluğundaki sıcak akıntının çıkışındaki bir su altı koridorundan geçmeyi başardı. Daha sonra denizaltı tünelden dağın merkezine ulaştı ve ılık bir göl yüzeyine çıktı. Aynı garip anıtların ve yazıtların bulunduğu dev bir mağaraydı ve diğer benzer mağaralarla bir tünel ağı ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Ve 20 Aralık’ta araştırma ekibinin üyeleri doğal kökenli olmayan madenleri tespit etti. Bu sütunların duvarları şaşırtıcı derecede pürüzsüz ve düz bir yüzeye sahipti ve keskin bir şekilde aşağı iniyordu. Kanatlı ve keskin dişli hayvanlar şeklinde taş heykellerin bulunması bilim adamları için ilginç bir keşif oldu. Bir süre sonra, üç yıllık süre zarfında, mağaralara açılan geçitleri olan birkaç ölü şehir daha buldular. Keşif gezisinden eve döndüklerinde, bir denizaltı gizemli bir şekilde battı…

1947-1948 yıllarında altıncı kıtaya yapılan keşif gezilerinden birine doğrudan katılan Şilili ünlü diplomat Miguel Serrano’nun orada sıcak su kaynaklarına sahip bir vaha bulmaya çalışması da ilginçtir. Politikacı ayrıca Üçüncü Reich’ın pilotlarından ünlü Hannah Reich’ı, Dünya’nın merkezine girişi bulmak amacıyla Güney Kutbu’na bir uçakla gitmeye davet etmiştir.

Tüm bu süre boyunca bilim insanları, keşfedilen ölü şehirlerle ilgili sorulara cevap bulma çabalarından vazgeçmedi. 25 yıl sonra, Aralık 1973’te, ünlü Dünya Okyanusu Fransız kaşifi Jacques Yves Cousteau liderliğindeki bir grup dalgıç da bir su altı mağarası keşfetti. Mağaraya girdiklerinde aynı hayvan heykellerini ve anlaşılmaz yazıtları gördüler. Ancak, kaptan Cousteau’nun grubundan herkes eve dönmedi. Gizemli bir şekilde, beş kişi dönüş yolunda öldü.

1979-1983 yılları arasındaki bir sonraki keşif gezisi Rus araştırmacılar tarafından gerçekleştirilmiştir. Üç sualtı denizaltısı ve iki gemiyle, altı bin yıl önce var olan ölü Okmaron şehrine giden bir sualtı tüneli bulmayı başardılar. Ve yine, daha sonra şifresi çözülen, ancak hemen sınıflandırılan runik yazıtlar keşfedildi. Şehri keşfederken, açıklanamayan nedenlerden dolayı, teknelerden birinin hasar gördüğünü ve mağaralardan birinde bırakılmak zorunda kaldığını belirtmek gerekir…

Bu çalışmalardan bazılarının mistik bir açıklama getirdiğini de belirtmek gerekir. Yani açıklamalardan biri şu şekildedir. Muhtemelen Antarktika bölgesi boyunca sıcak yeraltı akıntıları ve mağaralardan oluşan bir ağ bulunduğuna dair bilgiler toplanmıştır. Belki de bu, modern insan zihnini aşan, bir zamanlar gelişmiş bir kültür veya medeniyetten geriye kalan bir şeydir. Ve belki de bu şehirler Dünya’ya gelen uzaylılar tarafından inşa edilmiştir.

Buzla kaplı kıtanın aslında bir zamanlar gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Atlantis anakarası olduğu varsayımı da vardır.

Örneğin, kısa bir süre önce bir grup Amerikalı ve Avrupalı bilim insanı ve araştırmacı Antarktika’da üç piramidin keşfedildiğini duyurdu. Bu devasa, şaşırtıcı nesneleri fotoğraflamayı başardılar. Uzmanlara göre bu piramitler yapay kökenli. Ekip, bulunan piramitlerden birinin doğrudan kıyıda yer aldığını, diğer ikisinin ise kıyı hattından 16 kilometre uzaklıkta bulunduğunu kaydetti. Görünüş olarak bu nesneler, en eskisi M.Ö. 2670 yılına tarihlenen Mısır piramitleriyle şaşırtıcı bir benzerliğe sahip. Bunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi verilmemiştir.

Aynı zamanda, piramitlerle ilgili ana bilgi kaynağı, küçük metin başlıkları eşliğinde birkaç fotoğrafın gösterildiği kısa bir video raporuydu. Ayrıca, keşfedilen piramitleri incelemeye gidecek yeni bir araştırma ekibinin hazırlandığından da bahsedildi. Ancak bundan sonra kökenleri hakkında kesin bir şey söylemek mümkün olacaktır. Ancak, keşif gezisinin zamanlaması henüz belli değil.

Bir süre önce, Avustralya Ulusal Üniversitesi’ndeki bilim insanları Antarktika’da anakaranın kilometrelerce derinliğinde devasa mağaralar keşfettiklerini resmen açıkladılar. Araştırmacılar mağaralarda yaşamın, gelişmiş flora ve faunanın var olması gerektiğine inanıyor. Bugün bile orada likenlerin, alglerin ve basit omurgasızların yaşadığı biliniyor. Avustralyalı araştırmacılar grubunun başkanı Seridven Fraser, bugün bilim tarafından bilinmeyen oldukça büyük hayvanların mağaraların derinliklerinde yaşayabileceğine inanıyor. Bu nedenle bilim adamları, keşfettikleri mağaraların derinliklerine girmekten hala korkuyorlar, çünkü yolda neyle karşılaşabileceklerini bilmiyorlar.

Bir Kâhinin Gözünden

2017 yılında, Batı’da popüler olan Corey Goode, Avustralyalılar tarafından keşfedilen mağaraların nereye gidebileceğini dünya kamuoyuna anlattı. Goode çocukluğunda diğer uygarlıklarla iletişim kurabilen telepatik bir yetenek sergilemiştir. Kendi ifadesiyle, Guda çocukken dünya hükümeti tarafından kontrol edilen gizli bir uzay programına alındı. 30 yıl sonra Corey Goode, küratörleriyle bağlarını kopardı ve insanlığa bir dizi dünya bulmacası hakkındaki gerçeği anlatmaya karar verdi. Mart 2017’de Antarktika’da bir antik uygarlık kentinin kazılmakta olduğunu duyurdu. Good’a göre, inanılmaz bir keşfe tanık olmak için antik binaların keşfedildiği bölgeyi bizzat ziyaret etti. İçeriden biri ayrıca, antik kentin incelenmesine yönelik Nazi çalışmalarının gerçekliğini de doğruladı: 1939’dan savaşın sonuna kadar yürütülmüşlerdi. Corey Goode ayrıca Antarktika seferlerine katılanların bu ve diğer gerçekler konusunda neden sessiz kaldıkları sorusunu da yanıtladı. Röportajına göre, 2002 yılına kadar eski bir uygarlığın kalıntılarının kazılması yasaklanmış ve daha sonra sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte Goode, dünya kamuoyuna bugün bu iddialı çalışmaları açıklayan belgelerin çoktan hazırlandığı konusunda güvence verdi. Kâhin, yakında bunların resmi olarak açıklanacağına ve dünyanın sansasyonel bir keşifle sarsılacağına inanıyor.

Batılı gazeteciler bilim adamlarının raporunu beklemediler. Dahası, büyük olasılıkla, dünya tarihi hakkındaki resmi fikirleri mahvetmemek için sınıflandırılacaktır. Basın temsilcileri Goode’dan Antarktika sakinlerinin nasıl göründüğü hakkında konuşmasını istedi. İçeriden birine göre, bunlar 3,5 metreden biraz daha uzun, uzun oval kafataslarına sahip insanlara benzer yaratıklardı. İçeriden biri onları Adem Öncesi olarak adlandırdı. Corey Goode’a göre, Antarktika’nın eski sakinleri yaklaşık 55.000 yıl önce uzaydan Dünya’ya geldi ve arkeologlar çapı 30 kilometreyi bulan üç ana uzay aracı ve çok sayıda küçük uçan daire ortaya çıkardı. Ön-Adamitler kozmik kökenli doğal bir felaket nedeniyle ölmüş ve bunun sonucunda Antarktika bir buz kabuğuyla kaplanmıştır. Goode ayrıca yeraltı boşluklarına girişten de bahsetmiştir.

İçeriden bir yetkili, şoktan kaçınmak için gerçeğin tamamının kamuoyuna açıklanmayacağını söyledi. Antik kentin kalıntıları ve eserlerin sadece küçük bir kısmı dünyaya gösterilecek. Adem-öncesine ait kalıntılar, ana gemileri ve küçük uçan daireleri gizli tutulacak.

Kanıtların Gizlenmesi

Öyle görünüyor ki yakın gelecekte Antarktika’nın buzlarının gerçekte ne sakladığını gerçekten bilemeyeceğiz. Atlantis-TV’nin Amerikalı mürettebatının başına gelenler de bunu doğruluyor. Çalışanları Kasım 2002’de Antarktika’da kayboldu. Helikopterler yardımıyla kayıp gazetecileri ararken, video McMurdo Amerikan Antarktika istasyonu bölgesindeki kazıları yakalamayı başardı. Kayıt, buzun altında yaklaşık 3 kilometre derinlikte Amerikalıların antik kent kazısı yaptığını açıkça gösteriyor! Eşsiz video, ünlü arkeolog Jonathan Gray tarafından yayınlanan Arkeoloji Bülteni’nden öğrenildi. Daha sonra Atlantis-TV avukatları, ABD hükümetinin rahatsız edici bir videonun internette yayınlanması halinde bunu engelleme sözü verdiğini resmen açıkladı.

Bu olaylarla eş zamanlı olarak, ABD Donanması’ndan iki subay, isimlerinin açıklanmaması koşuluyla, ABD Ulusal Bilim Vakfı’na kazıların devam ettiğini doğruladı. Subaylar kalıntıları ve uzay gemisine benzeyen bazı “aygıtları” gösteren bir videoyu bizzat görmüşlerdir. Tabii ki ABD ordusu Antarktika’nın buzları altında antik bir kent keşfedildiğine dair her türlü bilgiyi resmi olarak yalanlıyor.

UZAYDAN HER ŞEY GÖRÜLÜYOR!

Elbette komplo teorilerinin cazibesine kapılmayan herkes Corey Goode ve Amerikalı gazetecilerin sözlerinden şüphe duyacak ve maddi kanıt talep edecektir. Ancak, özellikle bilim adamlarının söyledikleri doğruysa, dünyadaki en az bir devletin bunları sağlaması pek olası değildir. Özel araştırmacılar Antarktika’ya gitmekte zorlanıyor; nadir gezi gruplarıyla oraya ulaşanlar ise izin verilen rotalardan uzaklaşamıyor.

Bununla birlikte, Google uydu haritalarını kullanarak Dünya yüzeyini inceleyen araştırmacılar, komplo teorisi hayranlarının bahsettiği her şeyin doğru olduğunu söyledi. İnternet arkeologları Antarktika’nın yüzeyinde donmuş bir uçan daire ve yeraltı üslerine giden iki giriş keşfettiler. Sanal arkeolojinin önde gelen araştırmacılarından Scott Waring, yeraltı mağaralarının girişlerinin koordinatlarını Web’de yayınladı: -66 ° 36’12.58 ″, + 99 ° 43’12.72 ″; -66 ° 33’11.56 ″, + 99 ° 50’17.46 ″. Herkes, buzlu kıtanın gerçekten bazı sırlar sakladığından emin olabilir.

Bu nedenle, bu garip piramitlerin nereden geldiği ve onları kimin inşaa edebileceği sorusu ancak tahmin edilebilir. Belki de bunlar mükemmel düzenli geometrik şekle sahip dağ kayalıklarıdır. Ya da insan eseridir. Altıncı kıtanın – Antarktika – neyle dolu olduğunu hala öğrenmek zorundayız …

İlgili gönderi
BlogPsikolojiSağlıkSosyal

"Hatırlamayı hatırlamak" İleriye dönük belleğinizi geliştirecek ipuçları

İleriye dönük bellek, hatırlamak için hatırlama veya gelecekteki bir niyeti gerçekleştirmek…
Daha fazla oku
BlogTeknoloji

İnternet Hızını Artırmak için DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS ayarlarını değiştirmek günlük internet hızınız üzerinde büyük bir etkisi olabilir…
Daha fazla oku
BlogSanat

Sanat Eserlerini Keşfetmek İçin Yeni Bir Yaklaşım

Sanat eserlerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya hazır mısınız? Bu yazımızda…
Daha fazla oku
Bülten
Haberdar Olun

Magniphant'ın Bültenine kaydolun ve Magniphant'ın size özel en iyi haberlerini alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BlogHaber

CIA Tarafından Kurgulanan En Tuhaf 11 Komplo

Worth reading...