Moda

Giyim Tarzınızı Oluşturmak İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Kıyafetleri tekrarlamak sorun olur mu? Çoraplarınız ayakkabılarınızla uyumlu olmalı mı?

2023 yılında, nihayet birkaç yeni kıyafet kuralı belirlememiz için doğru zaman geldi. Son birkaç yılın her şeyi serbest bırakan havası yerini şıklığa bıraktı ve açıkçası bazılarınızın çok uzun süredir kontrolsüz giyinmesine izin verildi.

Tavsiyelerin bir kısmı, kravat düğümleri gibi geleneksel; bir kısmı ise TikTok erkek giyim trendlerinin en iyi nasıl ayrıştırılacağı gibi son derece güncel. Ancak, bu yeni kurallar biraz daha akışkan ve özneldir, her zamankinden daha fazla kişisel stile ve bir avuç modacı arkadaşımızın yaşadığı deneyimlere dayanmaktadır. Bunlara uyun, görmezden gelin, tartışın, paylaşın – gerçekten size kalmış.

1. Kıyafetlerinizi tekrar tekrar giyin

Emin olun: O kotu o gömlekle ne kadar sık giydiğinizi sizden başka kimse takip etmiyor. Giysileri uzun süre kullanmanın güzel yanlarından biri de, onları o kadar çok giydikten sonra, hiçbir sırları kalmadığını düşündüğünüzde, onlarla ilgili hoşunuza gidecek yeni şeyler bulmaktır. – örneğin o kotun içinde poponuzun ne kadar güzel göründüğünü ya da o gömlekle bir kravatın ne kadar uyumsuz göründüğünü.


2. Moda trendlerini dolabınızda saklayın

İspanyol paça kotlar, eğer doğru yapılırsa, harika olur. Ama dışarısı Boogie Nights gibi görünmeye başladı. Çizme kesimleri dolaba kaldıralım ve birkaç yıl sonra tekrar kullanabiliriz.


3. Fazla giyinmek ile az giyinmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalırsanız, ilkini yapın

Bu çok basit: Kimse, herkes kot pantolon giyerken takım elbise giyen adam için kötü düşünmez. Ancak herkes takım elbise giyerken kot pantolon giyen adam hakkında her türlü şeyi düşünebilirler.


4. Eğer elastik karışımdan üretilmişse, satın almayın

Artık elastik karışım kumaşlardan yapılmış kot pantolonlar, düğmeli gömlekler ve hatta takım elbiseler bulabilirsiniz. Bu cazibeye kapılmayın ve gerçek pamuk ve yünleri tercih edin. Elbette, esnek kumaşlar rahat hissettirir, ancak ucuz görünür ve zaman içinde diğerlerine göre daha hızlı yıpranız. Siz bir yetişkinsiniz; günün 24 saati rahat yoga pantolonu malzemesiyle gezmenize gerek yok.


5. Oliver Twist gibi giyinmeyi deneyin

Müşterileri arasında Chris Evans, The Rock ve Ryan Reynolds’ı sayan Hollywood megastilisti Ilaria Urbinati- parmağını doğrudan erkek giyiminin nabzında tutmasıyla haklı bir üne sahip. Ve son zamanlarda, ruh hali biraz Viktoryen eğilimli. Urbinati, “Açıkçası, son birkaç yıldaki en büyük değişim pantolonlar, çünkü skinny pantolonların ekmeğini çok, çok, çok uzun süre yedik,” diyor. “Artık sadece iki tür pantolondan hoşlanıyorum: ya bir derby ya da botla güzel bir çorap görebileceğiniz geniş bir crop ya da yere kadar uzanan, dökümlü, neredeyse biraz retro bir pantolon. Bugünlerde herkesi Dickens romanlarındaki gibi giydirmek istiyorum. Küçük İngiliz sokak çocukları gibi. Bir sürü kırpılmış pantolon, büyük ayakkabılar, hışırtılı çoraplar. Bugünlerde her şeyi sıkıştırıyorum: kravatlar, tişörtler, örgüler.”


6. Pantolonunuzun kemer halkaları varsa, her zaman kemer takın

Özellikle de gömleğinizi içeri soktuysanız. Kemerli pantolonlarda kemersiz bir bel bandı, bağcıksız bir çift ayakkabı gibidir. Ayrıca kemerler havalıdır, o halde neden kemer takma fırsatını kaçırasınız ki?


7. Ayakkabı oyununuzu geliştirin

Eğer erkeği erkek yapan ayakkabılar ise, o zaman birçoğunuz oldukça sıkıcısınız. Söz konusu ayakkabılar olduğunda çok fazla erkek güvenli davranıyor ve bu gerçekten utanç verici – özellikle de dışarıdaki seçenekler düşünüldüğünde. Tüylü pabuçları çıkarın! Askılı sandaletlerle çılgınlık yapın! Platform topuklu, kare burunlu bir botla biraz koşun! Her kombine biraz eğlence katmanın en kolay yolu bu.


8. Kafanız için her seferinde bir aksesuar idealdir, en fazla iki tane olabilir

Güneş gözlüğü, şapka, küpe, kulaklık, vb. söz konusu olduğunda, bir seferde iki parça mutlak eşiktir. Üç ya da daha fazla kafa aksesuarı sizi Mitch Hedberg’in espri konusu yapar.


9. Klasik saatinizi rahatça, spor saatinizi ise resmi kıyafetlerle takın

Akıllı kıyafet mimarisi tamamen zıtlıklarla ilgilidir. Bir Cartier Tank beyaz bir tişörtle olağanüstü görünür ve son birkaç yıldır her ünlü, takım elbiseyle Rolex Daytona gibi paslanmaz çelik bir spor saatten daha iyi hiçbir şeyin görünmeyeceğini öğrenmiş gibi görünüyor.


10. Pantolonlar mola verince daha iyi görünüyor

Çok uzun olmayan bir zaman önce, ince, kısaltılmış ve konikleşmiş her şeyin savunulduğu bir zaman vardı. Hata yapıldı. Thom Browne (ya da onun gayretli yardımcılarından biri) değilseniz, pantolonunuz ayakkabınızın ortasını geçmelidir. Ayak bileğinin üzerindeki herhangi bir şey kabul edilemezdir ve ayak parmaklarınızı yutan herhangi bir şey elit düzeyde bir sapmadır.


11. Bir çalışma üniforması oluşturun

Birkaç yıl önce, ofiste giydiklerimin evde ve hafta sonlarında giydiklerime rahatsız edici bir şekilde karıştığını fark ettim. Böylece işe her gün aynı şeyi giymeye başladım: beyaz oxford, siyah örgü kravat, kot pantolon ve blazer ceket. Bu bana işimle ilgili iyi hissettiriyordu, sanki savaşa gitmek için kıyafet giymişim gibi. Ama mesai dışında dolabımdaki diğer her şeyi -grafikli tişörtler, spor ayakkabılar, ıvır zıvırlar- giymek konusunda daha da iyi hissetmemi sağladı. Kıyafetlerinizin, ne yapmanız ve nerede olmanız gerektiğini hatırlattığını fark ettim. Kravat mı takıyorsun? Kemerini bağla ve o e-postaları göndermeyi bitir. Tişört mü? Telefonunu göle at.


12. Daha fazla şey kesin

Eski kıyafetlerinizi canlandırmanın en kolay yolu nedir? Makası çıkarın ve gerekeni yapın. Yırtık kotlarınızı keserek yeni favori şortunuza dönüştürün, hoş olmayan tişörtlerinizi yepyeni crop top’lara dönüştürün ve eski oxfordlarınızın kollarını dirseklerinden keserek serserice yıpranmış bir kenar elde edin.


13. Giymeden önce biraz yıpratın

Çoğu klasik spor ayakkabı söz konusu olduğunda – Vans’ınız, Converse’iniz, Adidas Sambalarınız – onları kutusundan yeni çıkmış gibi giymek açıkçası pek hoş görünmüyor. OG modelleri ne kadar yıpranmış ve kullanılmış görünürse o kadar iyidir. Onları giyip dışarı çıkmadan önce evde denemekten korkmayın. (Eski bir GQ editörü, Chuck Taylor’larını doğru miktarda yıpranmış hale getirmek için arabasını birkaç kez üzerinden geçirecek kadar ileri gidiyor).


14. Satın alırken iyi düşünün

Satın alırken biraz düşünün. Beğendiğiniz, size uyan ve ihtiyaç duyduğunuz şeyleri satın alın. Sonra da tekrar tekrar giyip çıkarın. Koleksiyoncu ya da istifçi olmayın. Hayat çok kısa ve metrekareler çok değerli.


15. Nostalji alışverişi mi? Ölçülerinizi bilin ve yanınızda ölçü aleti bulundurun

Intramural Shop’un arkasındaki Brooklynli nostalji gurusu Bijan Shahvali, bit pazarlarına ve garaj satışlarına kendisi için alışverişe gittiğinde, yanında her zaman iki şey taşıyor. “Ölçülerim ve bir mezura” diyor. “Bunları hazırda bulundurmak iyidir, böylece bir yerde bir şeyi deneyemediğinizde ya da belki de denemek istemediğinizde hızlıca ölçebilirsiniz. Size uyan bir şey aldığınızdan emin olmanın kullanışlı ve kolay bir yolu.” Bijan, bu ölçüleri almanın aşırı karmaşık olması gerekmediğini söylüyor. “Beğendiğiniz ve üzerinize tam oturan birkaç parçayı ölçmeniz yeterli – bir tişört, bir pantolon, bir blazer vb.”


16. Smokin giymediğiniz sürece papyon asla havalı değildir

Palyaço gibi görünmek istemezsiniz diye düşünerek daha fazla açıklama yapmak zorunda kalmayalım.


17. Omuzlarınıza daha fazla kazak bağlayın

Eskiden sadece 80’lerin gençlik filmi kötü adamlarının ve badminton oynayan son sınıf öğrencilerinin kullanım şekli, şimdi modadaki en yeni hareket. Hem sade bir kombine şık bir dokunuş ve derinlik katmanın harika bir yolu hem de havanın bozduğu ya da restoranın klimasının çok soğuk olduğu zamanlar için pratik bir önlem. Geleneksel tiki kazaklara bağlı kalmak zorunda da değilsiniz; ağır bir kapüşonlu sweatshirt ile de aynı görünüm elde edebilirsiniz.


18. Tişörtleriniz dahil her şeyinizi ölçülerinize uygun hale getirin

Kıyafetlerin dergilerde veya reklamlarda üzerinizde olduğundan neden daha iyi göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni terzide dikilmiş olmalarıdır: şuradan bir santim içeri alınmış, buradan biraz düzeltilmiştir. Hepimiz takım elbiselerimizin bireysel oranlarımızı daha iyi vurgulamak için değiştirilmesi gerektiğini biliyoruz, ancak tüm kıyafetleriniz – dökümlü ve büyük boy olması gerekenler bile – bu tedaviden faydalanabilir.


19. Sinemada veya uçakta asla şort giymeyin

O koltuğa kaç kalçanın değdiğini hayal edin. İğrenç! Pantolonla idare edin.


20. Daha büyük yakaları deneyin

Gömlek yakalarınız meyve suyuna girdikten sonra çok daha havalı görünecek. Yine de dönem cosplay’i yaparken dikkatli olun; çok küçük olursa indie sleaze dönemine, çok büyük olursa 70’lerin sleaze dönemine kayarsınız. Doğru nokta ikisinin arasında bir yerdedir.


21. Artık takım elbiseyle spor ayakkabı giymek yok

Bugünlerde gerçekten şık giyinmek yeterince nadir görülen bir durum. Eğer bunu yapacaksanız, düzgün bir şekilde yapın ve bu da parlak bir çift oxfords veya brogues bağlamak ya da en azından birkaç loafer veya şık bot giymek anlamına gelir. Common Projects’i iki parçalı iş kıyafetinizle eşleştirdiğinizde yıkıcı görünmüyorsunuz, aksine modası geçmiş görünüyorsunuz.


22. Kollarınızı daha fazla gösterin

Üst kollarınız gün ışığını sadece spor salonunda ağırlık kaldırırken bir atletle görüyorsa, onları ağırlık odasının dışında göstermenin tam zamanı. Justin Bieber’ın bir basketbol formasını bir pantolonla eşleştirmesine, Shawn Mendes’in hem kazak yelek hem de eşini memnun etme modasına atlamasına ya da Taylor Zakhar Perez’in hemen hemen her zaman böyle giyinmesine bakın.


23. Her uyumu kaydedin

Fit fotoğraflar uzun zamandır bir sosyal medya para birimi. Ancak çevrimiçi esnekliğin sizi kendi kişisel referansınız için ne giydiğinizi kaydetmekten alıkoymasına da izin vermemelisiniz. Her sabah kapıdan çıkmadan önce kıyafetinizin bir fotoğrafını çekme rutinine girin. Telefonunuzdaki bir klasöre kaydedebilirsiniz. Gelecek nesiller için stil evriminizi yakalamak eğlencelidir. Ne giyeceğinizden emin değilseniz, fit galerinizi açın ve size rehberlik etmesine izin verin.


24. Aynı anda birden fazla büyük, görünür logo kullanmayın

Çoraplarınızdaki küçük Swoosh veya polonuzdaki Ralph midillisi ile ilgili yanlış bir şey yok. Ancak kocaman bir göğüs grafiği ile şapkanızdaki göze batan bir harfi karıştırmaya başladığınızda, bir insandan çok yürüyen bir reklam panosu gibi görünmeye başlarsınız. Logoları NASCAR sürücülerine bırakın.


25. Pantolonunuzu asla botlarınızın içine sokmayın

Bu talimatı yerine getirmediğinizde, sınır bekçisi gibi görünmezsiniz; en iyi arkadaşınız ışıldayan bir periyken siz Varolmayan Ülke’nin çok uzakta kalmış bir vatandaşı gibi görünürsünüz.


26. Sevdiğiniz her şeyden fazla fazla satın alın

Her gün giymek istediğiniz o mükemmel chino pantolonu, ideal beyaz tişörtü ya da kot düğmeli bluzu bulmanın ne kadar iyi hissettirdiğini biliyor musunuz? Chino pantolonun dizinde bir delik açmak ya da tişörtü eski bir kız arkadaşınıza ya da Western gömleğini bir boya kalemi kazasında kaybetmek ve sonra mağazaya geri dönüp başka bir tane alamayacağınızı öğrenmek de aynı derecede kötü hissettirir. Envanter devredildi. Model yılı sona erdi. Stoklarda kalmadı. Bu yüzden bir dahaki sefere sevdiğiniz bir şey (vintage olmayan, tasarımcı olmayan, tek olmayan) bulduğunuzda, iki tane alın ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırın.


27. Klasik karamel ayakkabı bitti

Arkadaşlarımın düğün fotoğraflarına bakmaya bayılıyorum ama damatların ve sağdıçlarının lacivert takım elbiseleriyle giydiklerini gördüğüm karamel-kahverengi klasik ayakkabılarının, 80’lerin ve 90’ların pofuduk gelinliklerinin yaşlandığı gibi yaşlanacağına inanıyorum: süt gibi. Bundan 20 yıl sonra düğün albümünüze bakıp hayıflanmak istemiyorsanız, siyah ya da bitter çikolata rengi bağcıklı ayakkabılara yönelin.


28. Saatiniz muhtemelen bileğiniz için çok büyük

Hayalinizdeki saati düşünün. Şimdi onu yaklaşık %17 oranında küçültün. Şimdi mükemmel oldu.


29. İstediğiniz gözlüğü takın – yüz şekliniz önemli değil

Yüz şekli gündemine kanmayın. Bunların hepsi sadece mevcut gözlük seçeneklerinizi sınırlayan bir grup sahte bilimdir. Daha önemli olan çerçevelerinizin boyutudur: Şakaklarınıza rahatça oturacak kadar geniş olmasını istersiniz, ancak palyaço gözlüğü gibi görünecek kadar geniş olmamalıdır.


30. Kot pantolonunuzun Japonya’dan olması güzel ama bunu herkese söylemek zorunda değilsiniz

Eğer kendinizi pantolonunuzun hangi dokuma tezgahında yapıldığını ya da Okayama’nın hangi şehrinden geldiğini anlatırken yakalarsanız, durun. Kot pantolonunuz sizinle ilgili en az ilgi çekici şey olmalıdır ve bir aylık kirayı Japon kotuna harcamak bir kişilik değildir.


31. Vücudunuzu tanıyın

Erkek giyiminin trendsiz gününden canlı bildiriyoruz: Size iyi haberlerimiz var. Skinny jean giymek zorunda değilsiniz. Aslında çoğu erkeğe skinny jeanler, dar şişkin gömlekler ya da zar zor sarkan spor ceketler yakışmıyor. Stilinizi geliştirirken öğrenmeniz gereken en önemli derslerden biri, vücudunuzda neyin iyi göründüğünü anlamaktır. Kendinizi bacak gününe adadığınız için sizinle gurur duyuyorum, ancak kot pantolonunuzun yapışkanlığının bunu göstermesine gerek yok.


32. Müzik grubu tişörtleri konusunda züppelik etmeyin

Grup tişörtleri bir zamanlar sadece müzik zevkinizi değil, aynı zamanda onu bizzat dinlemek için evden çıkma kararlılığınızı da kanıtlayan bir onur nişanıydı. Şimdi, elbette, bir Nirvana tişörtü alabilirsiniz. Ancak bazı TikTok şakacılarının yaptığı gibi lise öğrencilerinden üç şarkı söylemelerini istemek yerine, müzik ürünlerinin demokratikleşmesini benimsemeliyiz. Müzik yayınları üç kuruş kazandırıyor ve turneler eskiye nazaran daha az kârlı. Beğendiğim bir sanatçıyı keşfettiğimde, Bandcamp’ten albümünü satın alabilir ya da bir konser bileti alabilirim. Ayrıca benim bedenimde havalı görünen bir tişört satıp satmadıklarını araştırır, sonra sipariş eder ve evde, hafta sonlarında ya da ofiste düğmeli bir gömleğin altına giyerim.


33. Bavulunuzu hafif hazırlayın – sizi yaratıcı olmaya zorlar

Siz bir şarap garsonu değilsiniz-birlikte güzelce eşleşeceğini düşündüğünüz temel parçalardan oluşan bir ‘küçük gardırop’ hazırlamayın. En çok sevdiğiniz giysileri bir el çantasına doldurun ve vardığınızda açın. Zorunluluk icadın anasıdır ve seçeneklerinizi sınırlamak, genellikle lüks restaurantlarda gördüğünüz görkemli ve planlanmamış uyumlara ilham verecektir.


34. Elinizdekileri değerlendirin

Birkaç ayda bir, ünlü kültür eleştirmeni ve şair Hanif Abdurraqib spor ayakkabı odasına gider ve 230 çiftlik koleksiyonunun tamamını gözden geçirir. “Sezon boyunca dönüşümlü olarak kullanacağım 20 ya da daha fazla çifti seçerim” diyor. Bu sıkı düzenleme, her sabah mevcut seçeneklerin çokluğu karşısında bunalmış hissetmeden giyinmesini sağlıyor. “Çoğunlukla seçimlerim renk paletine dayanıyor: Sonbahar ve kış aylarında çoğunlukla siyah giyiyorum, bu da bana giyebileceğim spor ayakkabılar konusunda çok daha fazla esneklik sağlıyor.” Abdurraqib ayakkabılarını sıralarken, bir süredir giymediği çiftleri de hediye etmek üzere seçiyor. “Özellikle spor ayakkabılar etrafında, ne kadar çok şeye sahip olduğun, ne kadarını elde ettiğin ve ne kadarını elinde tutabildiğin etrafında dönen bir kültür var. Ama bana göre bunların hiçbiri şu sorulara hizmet etmiyor: Gerçekte ne giyiyorsunuz? Ayağınızı ne iyi hissettiriyor? Ve artık ihtiyacım olmayanlar konusunda kendime karşı dürüst olmamdan kim faydalanabilir?”


35. Gömlek mi giyiyorsunuz? Pantolonun içine sokun

Tişörtler, atletler, süveterler, düğmeli bluzlar… Hepsi pantolonların içine sokulduğunda daha iyi görünür. Pantolonunuz kıyafetinizin üçte ikisini oluşturduğunda bacaklarınız daha uzun görünür ve geri kalanınız daha zayıf görünür.


36. Şık bir smokin alın

Yılda sadece birkaç kez giyiyor olsanız bile, şık bir smokin için para harcamaya değer. Hiçbir şey korkunç, üzerinize uygun olmayan bir kiralık smokinden daha unutulmaz olamaz.


37. Plaj veya havuz dışında asla parmak arası terlik giymeyin

Şu anda mavi-yeşil bir denize mi bakıyorsunuz? Bir şeyler içmek için havuz bara mı gitmek üzeresiniz? Hayır mı? O zaman sen, benim fit kardeşim, parmak arası terlik giymemelisin. Şehirde tanga sandaletlerle dolaşan, ayakları zar zor desteklenen ve her türlü kire ve pisliğe maruz kalan birini gördüğümde ruhen dehşete düşüyorum. Neye benzedikleri konusuna hiç girmeyeyim bile. Bize ve ayak tabanlarınıza bir iyilik yapın ve parmak arası terlikleri plaj tatilinize saklayın.


38. Ceketsiz kravat takın

Takım elbise ve eşofman arasında kalan geniş giyim alanına giren “business casual”, yakalaması en zor stildir. Herhangi bir kıyafetin doğru miktarda düşünülmüş görünmesini sağlamak için haydut kravatı (yani, blazer olmadan düğümlenmiş bir kravat) gizli silahınız olarak düşünün.


39. TikTok güruhunu görmezden gelin

Trend yaratmaya o kadar hevesliyiz ki, birilerinin bunu bir akım haline getirmeye çalışması için sadece birkaç TikTok videosu yeterli oluyor. Rat Girl Summer, Plazacore (ilk başta düşündüğüm gibi Aubrey Plaza ile ilgili değil), Whimsigoth veya Tomato Girl Summer’ı unutun. Bunlar şaka değil, “gerçek” trendler! Ve yeni stil ekonomimizde, hızlı moda bir tişört kadar uzun ömürlüler. Biraz çaba gösterin ve kalıcı olacak bazı trendleri (ve kıyafetleri) araştırın.


40. Asla bir saat için ucuza kaçma

Vintage saat satıcısı ve WatchTok telif hakkı sahibi Mike Nouveau, bir saat satın alırken bütçenizi esnetmenizi öneriyor. Ya da kendi deyimiyle: bir kere al, bir kere ağla. “Bir kez satın alırsınız ve çok ödediğinizde bir kez acı çekersiniz ve ondan sonra sonsuza kadar mutlu olursunuz” diyor. “Eğer alabileceğiniz en ucuz saati alırsanız, yanlış akrebe sahip olduğunu fark ettiğinizde ağlarsınız, 2.000 dolarlık bir servis için ödeme yapmanız gerektiğinde ağlarsınız ve kadranların satış sonrası olduğunu fark ettiğinizde ağlarsınız.” Nouveau bunun yerine, “alabileceğinizin en iyisini almak için para ödemekten korkmayın. Bana ulaşıp ‘Alabileceğim en ucuz Rolex hangisi’ diye soran pek çok insan var. Ben de ‘Bu yapabileceğin en kötü şey’ diyorum! “


41. Tüm ayakkabılar çorapla daha güzel görünür

Şüpheye düştüğünüzde beyaz ve yivli tercih edin.


42. V yakalı kazak; güzel. V yaka tişörtler; hala kötü

Polo, oxford ya da hiçbir şeyin üzerine klasik bir V yaka örgü ile yanlış yapamazsınız. Ancak moda döngüsü henüz V yaka tişörtü olumlu bir şekilde yeniden parlatmadı, bu tişört hala orta yaşlardaki American Apparel’ın altın çağından kalma göbeği açıkta bırakan basit çağrışımlardan kurtulamadı.


43. Kamuflaj konusunda seçici olun

Kamuflaj giyim konusunda, gerçekten sadece iki tür vardır: Realtree ve tiger stripe. Desenin diğer tüm versiyonları sizi bir isyancı gibi görünme riskine sokar.


44. Asla çoraplarınızı ayakkabılarınızla eşleştirmeyin

Pantolonunuzun paçası ile ayakkabınız arasında bir tür kontrast olması iyidir; aksi takdirde şu yeşil perde çekim vücut kıyafetlerinden birini giymiş gibi görünebilirsiniz.


45. Sadece tatilde bir defa giyeceğiniz bir kazak almayın

Bu “iyi bir parça” değil ve “büyüleyici” veya “cool” görünmeyeceksiniz. Aslında, zor kazandığı parayı önünde işlemeli bir desen olan yeni bir kazağa harcayan adam olarak görüneceksiniz.


46. Mükemmel beyaz tişört diye bir şey yoktur

Güvenin bana: Yıllardır arıyorum. “Oldukça iyi” ile yetinebilirsiniz, hatta doğrusu da bu.


47. “Kadın saati” bakış açısı tek kelimeyle gülünç

Saatler söz konusu olduğunda, cinsiyet farklılığı kesinlikle sahtedir. Dünyadaki en harika saatlerden bazıları özellikle kadınlar için tasarlanmıştır ve onları takmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur.


48. Eşsiz spor ayakkabıları şanına yakışır bir şekilde değerlendirin

Demek hayalinizdeki Jordan’ları almak için 1000 dolar harcadınız. Senin adına sevindim, kral. Şimdi bu ayakkabıları, şanına yakışır bir görünümle eşleştirdiğinizden emin olun. Çok sayıda spor ayakkabı tutkunu, ayakkabılarının, giydikleri özensiz eşofmanlar ve modası geçmiş pantolonlardan daha ağır basacak kadar gösterişli olduğunu düşünür. Resmin bütünü önemlidir; berbat giyinmişseniz kimse fiyakalı ayakkabılarınızı fark etmez bile.


49. İndirim sezonunda aşırıya kaçmayın

Sonbahar kıyafetleri şu anda büyük e-ticaret sitelerine giriyor, bu da tek bir anlama gelebilir: siz farkına bile varmadan %70 indirime girecekler. Satış sezonu uzadıkça uzuyor ve e-ticaret rekabeti gittikçe daha da sertleşiyor, bu da iyi bir fırsat arayışında alışveriş yapmanın her zamankinden daha kolay olduğu anlamına geliyor. Örneğin, neredeyse doğru bedende bir pantolon almak. Ya da tamamen varsayımsal bir partide giyebileceğinizi düşündüğünüz eğlenceli bir örgü satın almak. Fiyat dibe inmeden önce ihtiyaç listenizde yoksa, satın almayın.


50. El çantalarıyla ilgilenin

Hiçbir zaman ceplerine bir ton eşya doldurarak dışarı çıkan ya da kulaklığını, güneş gözlüğünü ve kitabını evde bırakarak bez çantaya sahip başka bir adam olma rezaletinden kaçınan adam olmak istemezsiniz. Bunun yerine, cüzdan olarak da bilinen küçük bir deri ya da kanvas çantaya yatırım yapmak daha kullanışlı ve havalı bir hareket olacaktır.


51. İçgüdülerinize güvenin

J.Crew erkek kreatif direktörü Brendon Babenzien, “Genelde yapılması ve yapılmaması gerekenler muhabbetini sevmiyorum,” diyor ve ekliyor: “Çünkü bu, bir şeyleri yapmanın ve yapmamanın bir yolu olduğu fikrine dayanıyor. Ama bu gerçekten de kişiden kişiye göre değişiyor.” Bunun yerine : “Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yapın. Ve otoriteleri dinlemeyin. İnsanlara güvenlerini geri vermek istiyorum ve bu konuda endişelenmelerini istemiyorum.” diye tavsiye ediyor.


52. Filmleri kopyalayın, magazin çekimlerini değil

Gerçek işi ünlülerin ne giydiği konusunda fikir yürütmek olan biri olarak, ortalama bir insan için en iyi stil ilham kaynağının kırmızı halılar ve paparazzi çekimleri değil, filmler ve televizyon şovları olduğunu savunuyorum. Artık pek çok ünlünün görünümlerini belirleyen stilistleri ve/veya marka anlaşmaları var; onları kopyalamak genellikle en orijinal sonuçları vermeyecektir. Sinemadaki ilk stil ikonlarından biri 1996 yapımı Harriet the Spy filminde Michelle Trachtenberg’in canlandırdığı Harriet M. Welsch’ti; sarı yağmurluğu, bol mavi kot pantolonu, ana renk kazakları ve aksesuar olarak kullandığı siyah-beyaz kompozisyon defteriyle. Christopher Moltisanti gibi giyinmek istemenizin bir nedeni var. Onunla devam edin.


53. Gerçek spor formaları > tasarımcı spor formaları

Formaları, konçları ve ürünleri olan binlerce spor takımı var. Futbol formalarınızı ve beyzbol şapkalarınızı en sevdiğiniz moda markasından almak yerine en sevdiğiniz yerel kulüpten alın.


54. Şapka sözlüğünüzü genişletin

Şapkaları ve kasketleri ne kadar sevsek de, daha fazla berelerin (tişört ve kot pantolonla çok iyi!), Sam Jackson tarzı ters Kangolların (hımbıl bir takımla deneyin) ve hatta bazı kovboy şapkalarının (buna Yellowstone etkisi deyin) sıra dışı zevklerine düşkün olmasının zamanı geldi. Sadece kısa kenarlı fötr şapkalardan uzak durmaya devam edin – pick-up sanatçıları topluluğu bunları resmen sonsuza dek mahvetti.


55. Satın aldığınız her bir şeyle birilerini desteklediğinizi unutmayın

Her satın alma işlemi fedakarca bir eylem olmak zorunda değildir, ancak giysilerin kâr amacıyla satıldığını ve işletmeleri ayakta tutan şeyin bu kârlar olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Dolayısıyla, yeni bir pantolona ihtiyacınız varsa, inandığınız bir markadan satın alabilirsiniz.


56. Her zaman olduğunuzdan daha yaşlı giyinin

Eğer 50 yaşındaysanız ve 20 yaşındaymış gibi giyinmeye çalışıyorsanız, bu utanç vericidir. Eğer 25 yaşındaysanız ve 85 yaşındaymış gibi giyinmeye çalışıyorsanız, bu kışkırtıcıdır. Peki ya 65’in üzerindeyseniz? Ne istersen onu giy. Bunu hak ediyorsunuz.

İlgili gönderi
ModaSanatVideo

Şimdiye kadar yapılmış en iyi 100 parti şarkısı

Listenize en iyi parti şarkılarını ekleyin ve vücudunuzu hareketlendirecek bir dans…
Daha fazla oku
Bülten
Haberdar Olun

Magniphant'ın Bültenine kaydolun ve Magniphant'ın size özel en iyi haberlerini alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir