Blog

Avatar Oluşturmak İçin 12 Yapay Zekalı Selfie Üreticisi

Portrelerinizle sihir yapmak için sanatçı olmanıza gerek yok. Yapay zeka selfie üreticileri, herkesin kendi fotoğrafını çekmesine ve onu bir sanat eserine dönüştürmesine olanak tanır.

Yapay zeka üretim sanatı genellikle metin komutlarından ilham verici sanat eserleri yaratmayı ve daha sonra çok çeşitli amaçlar için kullanılabilmeyi içerirken, yapay zeka selfie’leri tamamen yapay zeka tarafından üretilen veya görüntüden görüntüye veya metinden görüntüye özellikleri kullanılarak düzenlenen kendi görüntünüzü geliştirmekle ilgilidir.

Sadece eğlence amaçlı veya sosyal medya kanallarında ve web’de profesyonel profilinizi geliştirmeyi amaçlayan yapay zeka ile üretilmiş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu nedenle her iki kullanıma da izin veren bir dizi en iyi aracı derledik.

İyi bir yapay zeka selfie üreticisi ne yapar?

Stilize edilmiş bir AI versiyonunuzu oluşturmak istiyorsanız, bunun en karakteristik özelliklerinizi yansıtmasını isteyeceksiniz, bu nedenle sadece bir fotoğraf yüklemekle kalmayıp metin komutları kullanarak ince ayar yapabilme özelliği daha fazla özelleştirme sağlar. Bir dizi filtre veya efekt de yaratıcılık faktörünü artırabilir.

Bu listede şunlara dikkat edildi:

  • Üretilen sanatın makul derecede yüksek kalitesi
  • Sadece verilen görüntüden en azından bir sonuç üretebilmelidir. Metin ve görüntünün karışımı, kullanıcının versiyonu değiştirmesine ve tam olarak istediği sonucu almasına izin vermesi
  • Kullanıcının genel deneyimini geliştiren basit ve temiz bir arayüz
  • Profesyonel kullanım veya eğlence için dahi ideal olması

1. Lensa AI

Platform: iOS, Android

Ücret: Magic Avatar özelliği 50 görsel için $3.99 – Yıllık plan alımlarında görsel başına düşen maliyet daha da düşecektir.

Lensa, düzeltme ve arka planınızı bulanıklaştırma yeteneği de dahil olmak üzere selfielerinizi geliştirmek için bir dizi özelliğe sahip hepsi bir arada bir görüntü düzenleme uygulamasıdır, muhtemelen sosyal medyada karşılaştığınız birçok görüntü Magic Avatar aracıyla üretildi.

Her zaman popüler olan bu yapay zeka aracı, bir dizi ortamda şık portreler oluşturma yeteneği sayesinde 2022’nin sonunda viral hale geldi ve aralarında Chance the Rapper’ın da bulunduğu bir dizi ünlünün bu akıma katılmasına yol açtı.

Kullanıcılar neleri beğendi:

“Yarattığı avatarların harika olduğunu düşündüm. Hiçbir şekilde mükemmel değillerdi, bazılarının gözlerinde garip şeyler vardı ama genel olarak yaratıcılık gerçekten etkileyiciydi.” – Adam R

Kullanıcılar neleri beğenmedi:

“İyi ama genel kullanım için pahalı. Tüm fotoğraflar iyi değil ve gerçek kişiye benzemiyor” – Sharjeel A

2. Astria

Platform: Tarayıcı

Ücret: Herbir ince ayar için $1,50 , 8 görselli komut için $0,10 , 100 kare video için $0,40

Astria, görüntülerin ve metinsel komutların bir karışımını kullanarak resimlerinize ince ayar yapmanıza olanak tanır. Selfieniz için tam olarak istediğiniz görünümü ve hissi oluşturmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir derin öğrenme altyapılı metinden görüntüye dönüştürme modeli olan Stable Diffusion’ı kullanıyor, ancak araç aynı zamanda video prodüksiyonu, ürün çekimleri ve konsept sanat için de görüntüler oluşturabiliyor.

Bir başlık girerek portreniz için tek kelimelik bir açıklama belirleyin, fotoğraflarınızı yükleyin ve yüklendikten sonra komutları kullanarak ince ayar yapın. Kullanımı oldukça basittir, ancak denemek için bir başlangıç maliyeti var.

Kullanıcılar neleri beğendi:

“Bayıldım. Çok sezgisel ve eğlenceli.” – Mook B

Kullanıcılar neleri beğenmedi:

“20 resim yükledim ancak yazılım hiç kaliteli resim üretmedi. Aklıma gelen tek şey arka planlarda yeterli çeşitlilik sağlamamış olabileceğim, bu tek seferlik bir deneyim gibi görünüyor.” – Brett T

3. Fotor

Platform: iOS, Android, Tarayıcı

Ücret: Temel Plan – Ücretsiz | Pro Plan – Aylık $8,99 | Pro+ Plan $19,99

Hemen keşfetmek için çevrimiçi bir selfie oluşturucu arıyorsanız, Fotor harika bir seçenektir. Araç, animeden yağlı boya tabloya kadar bir dizi farklı stil oluşturabilir ve hem metinden hem de görüntüden oluşturma özelliklerini içerir. Basitçe resminizi yükleyin ve önceden ayarlanmış bir stilden seçim yapın veya metin komutları kutusunda ne görmek istediğinizi açıklayarak selfienizi oluşturun.

Erişimi kolay ve birkaç sonuç üretmek için ücretsizdir, kayıt sırasında ücretsiz krediler mevcuttur.

4. Instant Portrait

Platform: iOS, Android, Tarayıcı

Ücret:  Ücretsiz

Bir çizim olarak nasıl görüneceğinizi hiç merak ettiniz mi? Instant Portrait tam da bunu yapmanızı sağlayan gerçekten eğlenceli bir uygulama. Basitçe bir resim yükleyin ve yapay zeka aracı benzerliğinize göre bir portre oluştursun. Uygulama mağazalarından kolayca erişebilir ya da tarayıcınız üzerinden deneyebilirsiniz. Oturum açmanıza gerek yok ve kullanımı da hızlı.
İstediği sonucu kendisi oluşturmak isteyen kullanıcılar için ideal değil, ancak sıradan kullanım için burada sonsuz olasılıklar var.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Bu harika! Daha fazla tema görmek isteriz” – Trendy

5. NightCafe

Platform: iOS, Android, Tarayıcı

Ücret:  5 kredi ücretsiz, sonraki kullanımlarda her bir kredi $0,08

NightCafe yalnızca bir AI selfie oluşturucu değildir. Genellikle metinden olmak üzere çok çeşitli görüntü stillerinde yüksek kaliteli sonuçlar üretmek için Stable Diffusion kullanan etkileyici bir ücretsiz AI sanat oluşturucusudur.

Bununla birlikte, bir görüntü yüklemenize ve nihai sonucunuzu değiştirmek için açıklayıcı metin komutları eklemenize de izin verir, bu da – aradığınız sonuç buysa – bir fantezi romanının sayfalarından çıkmış gibi görünen özçekimler için iyi bir seçenek haline getirir.
Karmaşık komutlar ekleme özelliği ve mükemmel görüntü kalitesi ile eğlence veya profesyonel kullanım için harika bir seçenek.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Oluşturucu iyi çalışıyor ve büyüleyici görünüyor. Beni gerçekten şaşırtan şey, canlı topluluk ve katkıda bulunanlar oldu.” – Simon

6. MyHeritage AI Time Machine

Platform: Tarayıcı

Ücret:  320+ görsel $10

AI Time Machine, kullanıcılarının soy ağaçlarını edinmelerine, fotoğraflara göz atmalarına ve 19,4 milyardan fazla tarihi kayıtta arama yapmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir soy bilim platformu olan MyHeritage’ın eğlenceli bir özelliğidir. Ne yazık ki kendi soyağacınızla bağlantılı değil, ancak kendi fotoğraflarınızı yüklemenize izin veriyor ve bu fotoğraflar ile bir dizi tarihsel temalı görüntüye dönüşüyor.

Kullanmak için farklı açılardan 10-25 fotoğraf yüklemeniz gerekiyor, bu da sadece denemek istiyorsanız biraz dezavantaj olabilir. Yüklendikten sonra, özellikle farklı pozlar, yüz ifadeleri ve çeşitli ortamlarda çekilmiş fotoğraflar sağlama tavsiyesine uyduysanız, sonuçlar çok çeşitli olabilir.

Önceden tanımlanmış bir dizi tema kullanarak çalışır, bu da görüntülerini belirli özelliklere göre ayarlamak isteyenler için pek uygun değildir, ancak her set benzersizdir ve denemek için çok eğlencelidir.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Oluşturucu iyi çalışıyor ve büyüleyici görünüyor. Beni gerçekten şaşırtan şey, canlı topluluk ve katkıda bulunanlar oldu.” – Simon

7. AI Pet Portraits

Platform: Tarayıcı

Ücret:  Ücretsiz

İyi bir selfieyi seven sadece biz insanlar değiliz, evcil hayvanlarımızın portrelerini çekmek de evcil hayvan sahipleri için eğlencedir. Neyse ki yapay zeka, tüylü dostlarımızın konu olduğu harika kalitede görüntüler üretebiliyor.

AI Pet Portraits, ücretsiz olarak evcil hayvan selfieleri üretme konusunda uzmanlaşmıştır ve size aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sonuç sunar. Evcil hayvanınızın toplam dört fotoğrafını yüklediğinizde, araç size karşılığında 16 stil veriyor. Tarayıcı üzerinden kolayca erişilebilen ve e-posta ile gönderilen hızlı sonuçlar üreten bir platform için oldukça etkileyici.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Kullanımı kolay ve etkileyici sonuçlar.” – Ibrahim E

8. Artbreeder

Platform: Tarayıcı

Ücret:  Aylık 10 kredi ücretsiz | Starter Aylık 100 kredi $8,99 | Advenced Aylık 275 kredi $18,99 | Champion Aylık 700 kredi $38,99

Adından da anlaşılacağı gibi Artbreeder, portreler, albüm kapakları, manzaralar dahil olmak üzere medyayı bir araya getirerek görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

Artbreeder Collager, kullanıcıların metin komutlarını kullanarak şekillerden ve resimlerden kolajlar oluşturmasına olanak tanırken, platform ayrıca bunları bir araya getirerek ve belirli ‘genlerini’ düzenlemenize izin vererek güzel portreler oluşturmanıza yardımcı olan Splicer adlı bir özellik de içeriyor.

Sadece düzinelerce özelliği değiştirerek bir dizi yüzle oynayabilirsiniz. (yaş, cinsiyet, sakal, duygular, gülümseme vb.)

9. Dzook

Platform: iOS, Android

Ücret:  Ücretsiz

Resimli portreler oluşturmak ve hatta bunları animasyonlara dönüştürmek istiyorsanız Dzook tam size göre olabilir. Bu yaratıcı uygulama, önceki sanat eserleri üzerinde eğitilmiş selfieleri daha sonra çeşitli sosyal ağlarda paylaşılabilecek sanatsal versiyonlara dönüştürmek için AI algoritmaları kullanıyor.

Araç ayrıca Snapchat ile iş birliği yaparak özellikle Cadılar Bayramı için bir Zombify lensi ekledi, eğer bir ölümsüz olarak nasıl görüneceğinizi merak ediyorsanız deneyebilirsiniz.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Bu araçla oynamak çok eğlenceli, yeni stiller için sabırsızlanıyorum. Teşekkür ederim!” – Mane Y

10. MeBoom

Platform: iOS, Android

Ücret:  10 kredilik paket $1,99

MeBoom, 80’lerin anime, eskiz, fantezi ve retro dahil olmak üzere 20 stilden oluşan bir set kullanarak AI magic avatarlar oluşturmanıza olanak tanır. Görünüş ve kişilik özelliklerinden benzersiz ifadelere kadar dijital çıktınızın neredeyse her yönünü kontrol edebilirsiniz. Sadece orijinal bir fotoğraf yükleyin, bir avatar stili seçin, açıklama girin ve “oluştur” a tıklayın.

Yüklendikten sonra, avatarınızı çok çeşitli moda kıyafetleri ve aksesuarlarla da giydirebilirsiniz.

Kullanıcılar ne söyledi:

“MeBoom, gerçek bir kişiyi her türlü stilize görüntüye dönüştüren harika bir avatar uygulamasıdır. Bu uygulama tarafından oluşturulan anime tarzı avatarı gerçekten seviyorum! Benzersiz ve arkadaşlarım beni hala görüntüden tanıyabiliyor. Bu AI avatar yapımcısı harika.” – Dane K

11. Photo Lab AI Artist

Platform: iOS, Android

Ücret:  Ücretsiz | Uygulama içi satın alım $1,99

Bir sanatçının elinden çıkmış gibi görünen yüksek kaliteli vektör portrelerine hayranlık duyacaksınız.

Uygulama saniyeler içinde gerçeğinden ayırt edilemeyen şık bir vektör portresi oluşturabilir, ayrıca selfienize stilize bir hava katmak için geniş bir filtre ve efekt çeşitliliğine sahiptir.

Kullanıcılar ne söyledi:

“Bulduğum ilk fotoğrafla bir efekt denedim, harika görünüyordu. Yine de tek bir kullanıma sığdırabildiği reklam sayısından biraz etkilendim.” – Luiz M

11. Designify

Platform: Tarayıcı

Ücret:  Aylık $39

Designify, yapay zeka destekli tasarımlar oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getiriyor. Gelişmiş AI teknolojisi sayesinde, tek yapmanız gereken bir resim yüklemek ve oluşturduğu büyüleyici görsellere hayran kalacaksınız.

Designify, sihirli yetenekleriyle arka planları zahmetsizce kaldırır, renkleri geliştirir, akıllı gölgeleri iyileştirir ve profesyonel düzeyde sonuçlar çıkarmak için çeşitli ayarlamaları yapabilir.
İster çarpıcı ürün fotoğraflarına ister göz alıcı kampanya görsellerine ihtiyacınız olsun, Designify tüm süreci basitleştirir. Dahası, akıllı editörü tasarımlarınızı kaydetmenize olanak tanıyarak gelecekteki projeler için otomatik düzenlemeyi mümkün kılar ve size zaman ve emek tasarrufu sağlar.

İlgili gönderi
BlogPsikolojiSağlıkSosyal

"Hatırlamayı hatırlamak" İleriye dönük belleğinizi geliştirecek ipuçları

İleriye dönük bellek, hatırlamak için hatırlama veya gelecekteki bir niyeti gerçekleştirmek…
Daha fazla oku
BlogTeknoloji

İnternet Hızını Artırmak için DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS ayarlarını değiştirmek günlük internet hızınız üzerinde büyük bir etkisi olabilir…
Daha fazla oku
BlogSanat

Sanat Eserlerini Keşfetmek İçin Yeni Bir Yaklaşım

Sanat eserlerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya hazır mısınız? Bu yazımızda…
Daha fazla oku
Bülten
Haberdar Olun

Magniphant'ın Bültenine kaydolun ve Magniphant'ın size özel en iyi haberlerini alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir